Okulumuzda Sivil Savunma Tatbikatı

  • 0

Okulumuzda Sivil Savunma Tatbikatı

Category : Genel , Sınav Tarihleri

Özel Bilgem Okulları Anadolu Liseleri kısmında Sivil Savunma Tatbikatı gerçekleştirildi. İlimiz 112 Acil, AFAD ve UMKE ekipleri de tatbikata katıldı.

Okulumuz öğrencilerine olağanüstü bir doğal afet sırasında neler yapacaklarını uygulamalı olarak anlatmak ve herhangi bir tehlike anında nasıl davranılacağını göstermek amacıyla okulumuzda sivil savunma tatbikatı gerçekleştirildi.

Tatbikatın senaryosu depremdi. Deprem anında yapılması gerekenler ve sonrasında mahsur kalan yaralılara acil müdahalenin yapıldığı tatbikata ilimiz 112 Acil, AFAD ve UMKE ekipleriyle Özel Bilgem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrenim görmekte olan Acil Tıp Teknisyeni adayları ve Özel Bilgem Liseleri bünyesinde oluşturulmuş Sivil Savunma Ekibi katıldı.

Tatbikat sonrası bir konuşma yapan Anadolu Liseleri Müdürümüz Sayın Hakan KUZU tatbikata katılan ekiplere ve öğrencilere hassasiyetleri için teşekkür etti.

[iframe id=”http://www.flickr.com/slideShow/index.gne?user_id=129347430@N06&set_id=72157653813537932″ align=”center” autoplay=”yes” maxwidth=”800″]


Leave a Reply