Öğrencilerimizden Peygamberimize Vefa

  • 0

Öğrencilerimizden Peygamberimize Vefa

Category : Genel , Sınav Tarihleri

Okulumuz Lise öğrencileri Peygamberini unutmadı. Peygamber Efendimizin Hz. Muhammed (S.A.V)’in dünyaya teşrifinin 840. yıl dönümü nedeniyle öğrencilerimiz tarafından hazırlanan etkinlikler sunuldu.

Özel Bilgem Okulları Lise öğrencileri tarafından hazırlanıp sunulan etkinlikler ilgiyle izlenirken Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerimiz tarafından düzenlenen sınıflar arası Siyer-i Nebi Yarışması da büyük çekişmeye sahne oldu. Yarışmaya daha önce ön elemelerden finale çıkan dört sınıf temsilcileri katıldı. Bu sınıflar 10 Hemşirelik B, 10 Anadolu A, 9 Sağlık B ve 9 Sağlık C sınıflarıydı. Yarışmaya Jüri Üyesi olarak Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerimiz Nihat AKYOL, İbrahim Halil ÇELİK ve Matematik Öğretmenimiz İbrahim ALKAÇ’ın yanında misafir olarak ta Harput Diyanet Eğitim Merkezi Müdürü Sayın Celal SÜRGEÇ katıldı. Misafirimizin yaptığı ibret dolu konuşma öğrencilerimiz tarafından ilgiyle dinlendi.

Programda yarışma arasında öğrencilerimizin hazırladığı etkinlikler şeklinde sunuldu. Yarışmanın sonunda ise 10 Anadolu A sınıfı öğrencilerimiz 15 sorunun 14’üne doğru cevap vererek şampiyon oldular.

Kutlu Doğum Haftası’na özel hazırlanan etkinliklerde öğrencilerimizde Peygamberimizi tanıma ve onu anlama duygu ve becerilerinin geliştirilmesi amaçlanmıştır.

[iframe id=”http://www.flickr.com/slideShow/index.gne?user_id=129347430@N06&set_id=72157652173943165″ align=”center” mode=”lazyload” autoplay=”yes” maxwidth=”800″]


Leave a Reply