Bilgem Okulları’ndan Kanada’da eğitim fırsatı!

  • -

Bilgem Okulları’ndan Kanada’da eğitim fırsatı!

IMG_3473 IMG_3751 IMG_3813 IMG_3848 IMG_3894 IMG_3952

 

 

Elazığ Özel Bilgem Okulları ile Kanada Eğitim Bakanlığı arasında yapılan Uluslararası Eğitim İş Birliği Anlaşması Elazığ Belediye Başkanı Sayın Mücahit Yanılmaz, il protokolü, Elazığ Özel Bilgem Okulları Yönetimi, veliler, öğretmenler ve öğrencilerin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.

Özel Bilgem Okulları öğrencilerinin sunumları eşliğinde okul kampüsünü gezen ve verilen eğitimler hakkında detaylı bilgi alan Kanada Eğitim Bakanlığı yetkilileri, okulun imkanları ve eğitim kalitesinin programa uygun olduğunu yerinde tespit ettikten sonra imza töreni için Elazığ Ramada Hotele geçildi.

Program Kanada Eğitim Bakanlığı Türkiye Müdürlerinden Sayın Gülten SEVİMLİ’nin sunumuyla başladı ve Elazığ Özel Bilgem Okulları Kurucu Temsilcisi Sayın Oya DÜŞMEZ’in konuşmalarıyla devam etti. Sayın Oya DÜŞMEZ imzalanan protokol ile hayata geçecek olan Uluslararası Eğitim İş Birliği Anlaşması hakkında detaylı bilgiler verdi.  Programın normal şartlarda çok yüksek mali külfet getirdiğini belirten DÜŞMEZ “ Elazığ Özel Bilgem Okulları’nın anlaşması ile öğrencilerimizin çok uygun şartlarda bir aylık, yarım dönemlik ve bir yıllık olmak üzere çeşitli sürelerde yurt dışında eğitim alma imkânları olacak” dedi. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan görüşmeler neticesinde Kanada’da eğitim gören öğrencilerimizin dönem kaybının olmayacağını, orada aldıkları derslerin Türkiye’de de geçerli olduğunu ve çift diploma almaya hak kazanacaklarını belirtti. Kanada Eğitim Bakanlığı Türkiye Genel Müdürü Gökyar KARŞİT ise Kanada’nın Birleşmiş Milletler raporuna göre dünyada yaşanılabilir ilk on ülke arasında olduğunu ve güvenli bir yer olması sebebiyle öğrencilerin rahat bir şekilde gidip eğitimlerini alabileceklerini belirtti. Programa Elazığ Belediye Başkanı Sayın Mücahit YANILMAZ’ın konuşmalarıyla devam edildi. Sayın YANILMAZ Elazığ’ın ve Harput’un tarihi ve kültürel miraslarından bahsetti. Kendisinin de Kanada’da uzun zaman kaldığını ve Kanada’nın ne kadar güvenli, yaşanılabilir ve kültürel açıdan zengin bir yer olduğunu İfade etti. Bu anlaşmanın özellikle ilimiz ve ülkemiz adına çok önemli olduğunu belirterek Elazığ Özel Bilgem Okulları’nın gerçekleştirdiği bu uygulamadan dolayı yöneticilere teşekkürlerini iletti.
Program Elazığ Belediye Başkanı Mücahit YANILMAZ ve İl Sosyal Etüt Proje ve OHAL İL Müdürü Sayın Ramazan POLAT’ın şahitliğinde, Elazığ Özel Bilgem Okulları Yönetici Temsilcisi Sayın Oya DÜŞMEZ, Kanada Nova Scotia Uluslararası Öğrenci Programı Türkiye Temsilcisi Gökyar KARŞİT, Kanada Nova Scotia Uluslararası Öğrenci Programı direktörleri Sayın Mitch LANDRY ve Gerry PİTMAN’ın ikili anlaşmayı imzalamaları ile son buldu.