Basında Biz;

  • 0

Basında Biz;

Category : Genel

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Programımız,

http://www.el-aziz.com/bilgem_sezonu_torenle_acti_haber14603.html

Adsız

 

 

 

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Programımız,

http://www.elazighakimiyethaber.com/bilgem-okullarinda-program-duzenlendi/26606/

Untitled-1

 

 

 Bilgem Okullar’ında Mezuniyet Heyecanı

 18556268_1497371856999783_5480139609846126533_n

 Bilgem Okulları’nda Mezuniyet Heyecanı

 

18581552_1496534197083549_6935838354615881083_n

 

Bilgem Okulları öğrencileri için çok önemli bir projeye imza attı. Kanada MEB ve Bilgem Okulları arasında protokol imza töreni gerçekleştirildi.

ogrencilere_kanada_da_okuma_sansi_h2720_334a8

İmzalar geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için atıldı.Kanada MEB ile Bilgem okulları arasında protokol imza töreni gerçekleştirildi. İmzalanan protokolle öğrencilere, Kanada da okuma şansı verilecek.

Uluslararası Program Müdürü Gülten Sevimli, ‘’Kanada MEB ile birlikte buradayız. Bilgem okulları  Elazığ da bir ilk olan öğrenci değişim programlarının başlangıcını bu yıl yapıyor. Bilgem okulları ve Kanada MEB arasın da protokol imzaladık.  Bu süreçten sonra bilgem okulları öğrencileri her yıl eğitimlerinin belirli dönemlerini Kanada da  alabilecekler. Öğrencilerimizin vizyon kazanmasını temenni ediyoruz. Kendi eğitim hayatların  da fark yaratmak için bunu sadece kanada üzerin de düşünmeyebiliriz. Orada ki aldıkları eğitim ile dünyanı her yerin de eğitim görebilecekler ‘’ dedi.

Bilgem okulları Lise Müdürü Abdullah Gündüz,’’ Kanada MEB’ ten gelen heyet ile birlikte protokol imzalanacak. Biliyorsunuz bizim burada eğitim sürecimiz 4 yıl , Kanada eğitim süreci de 4 yıl. Bir yıl yada yarım dönem okumak için kanada ya gidiyorlar. Orada eğitim görüp puan alıyorlar ve aldıkları puan ile ulusal anlam da istedikleri üniversiteye gidebiliyorlar. Bu proje Türkiye de 3 okulda var birde Elazığ da var. Bizim öğrencilerimiz de bu imkandan yararlanacaklar ‘’dedi.

Bilgem Okulları Kurucu Temsilcisi Oya Düşmez, ‘’Bu gün bilgem okulları olarak kanada ile protokol imzalamanın sevincini yaşıyoruz. Bu bakanlık seviyesin de oluyor. Bu protokolden sonra öğrenciler bir yıl yada yarım dönem Kanada da okudukların da sınavsız geçiş hakkına sahip olacak bizim öğrencilerimiz kanada vatandaşı sayılıp düşük miktarda okuyacaklar. Biz öğrencilerimizi yaşama hazırlıyoruz’’ dedi.

Kanada Eğitim Bakanlığı Görevlisi Mitch Londry ise, bu iş birliği her iki ülke öğrencilerine büyük katkı sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz,’’ Elazığ bu açıdan hem günümüz de hem geçmişte eğitim ve edebiyat  da çok ileri gitmiş olan bir şehirdir. Harput bir edebiyat başkentidir. Harput kürsü başı olmak üzere musikisi ile önde olan bir şehirdir. Bu açıdan Elazığ da eğitimi önemsiyoruz. Hiçbir başarı tesadüf değildir .Bu gün Kanada ile eğitim programı imzalanmasının benim için çok büyük önemi var. Geniş bir alan da yaşayan az insanın kendi kültür birikimi yaşam tarzı çok önemlidir. Kanada eğitim de başarısını ortaya koymuş ülkeler arasındadır. Şimdiden bu protokolün hayırlara vesile olmasını diliyorum’’ dedi.

 

Bilgem Okulları’ndan Kanada’da Eğitim fırsatı!

18342442_1482626165141019_5455016617389069663_n

 

Bilgem Okulları’ndan Kanada’da Eğitim Fırsatı!

IMG_3952

Elazığ’ın ilk özel eğitim kurumu olan Özel Bilgem Okulları Elazığ ve bölge eğitimi adına bir ilke imza atarak Kanada Eğitim Bakanlığı ile işbirliği anlaşması imzaladı. İmza töreni Elazığ’da bir otelde gerçekleştirilirken törene Kanada Eğitim Bakanlığı yetkilileri Mitch Londry,  Gery Pıtman, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Iseworld Uluslararası Öğrenci Değişim Programı Genel Müdürü Gökyar Karşit, Özel Bilgem Okulları yöneticileri, öğrencileri, velileri ve çok sayıda davetli katıldı.  İmza töreni öncesinde Iseworld Uluslararası Programlar Müdürü Gülten Sevimli tarafından bir seminer verilerek bu anlaşmanın öğrencilere kazandıracakları anlatıldı. Seminer sonrasında ise Kanada eğitim Bakanlığı ile Özel Bilgem Okulları arasında işbirliğini sağlayan anlaşma imzalandı.

‘ÖZEL BİLGEM OKULLARI  BİR İLKE İMZA ATMIŞ BULUNUYOR’

Iseworld Uluslararası Programlar Müdürü Gülten Sevimli, protokole ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Kanada Eğitim Bakanlığı yetkilileriyle birlikte Elazığ’a geldik. Elazığ’da bir ilke imza atan Özel Bilgem Okulları ile öğrenci değişim programını başlatacak imzaları attık. Bu protokol öncesi okulumuzu gezdik. Okulumuzun imkanlarının çok iyi olduğunu gördük. Özel Bilgem Okulları’nın sahip olduğu imkanlar Kanada Eğitim Bakanlığı yetkililerince de çok beğenildi. Atılan bu imzalarla Özel Bilgem Okulları İle Kanda Eğitim Bakanlığı arasında akademik işbirliğini sağlamış olacağız. Bu imzalar sonrasında Özel Bilgem Okulları öğrencileri her yıl Kanada’da belli bir süre eğitim alacaklar. Öğrenciler isterlerse eğitimlerine Kanada’da devam edebilecekler.  Sizin aracılığınızla bu imkânı öğrencilerine kazandıran Özel Bilgem Okulları’na teşekkür ediyorum. Bu antlaşma öğrencilere artı değerler kazandıracak.  Özel Bilgem Okulu öğrencileri Kanada’da alacakları eğitimlerle bir vizyon kazanacaklar. Öğrenciler eğitim hayatlarında fark yaratacaklar.  Kanada’da almış oldukları bu eğitimle öğrenciler uluslar arsı bir diploma almaya hak kazanmış oluyorlar. Özel Bilgem Okulları bu anlaşma ile  Elazığ’da ve bölgede fark yaratmış oluyor. Özel Bilgem Okulları yine bu antlaşma ile Elazığ’da bir ilke imza atmış bulunuyor.” dedi.

 ‘ÖĞRENCİLERİMİZİN VİZYONU GENİŞLEYECEK’

Anlaşmanın öğrencilerine değer katacağını ifade eden Özel Bilgem Okulları Kurum Temsilcisi Oya Düşmez ise, “Kanada Eğitim Bakanlığı ile yapmış olduğumuz bu anlaşma hem okulumuz hem de ilimiz açısından büyük önem arz etmektedir. Kanada hem pissa sınavlarında hem üniversite sınavlarında hem de üniversite kalitesi olarak çok önde olan bir ülkedir. Bunun yanı sıra Kanada öğrencilerimizi gönül rahatlığıyla teslim edebileceğimiz bir ülkedir. Öğrencilerimiz bu programa katılarak en önemli engellerden biri olan dil engelini aşmış olacaklardır. Bunun yanı sıra vizyonları genişleyecektir. Unutmayalım ki hangi mesleği yaparsak yapalım eğer en iyisi olmak istiyorsak geniş bir vizyona sahip olmamız gerekmektedir. Bu vizyon genişliği farklı kültürlerle iletişimde bulunularak kazanılır. Yapacağımız bu anlaşma ile öğrencilerimiz hem Kanada’yı tanıyacaklar hem de dillerini geliştirecek bir fırsatı yakalamış olacaklardır. Almış oldukları eğitimler sonrasında alacaklar notlar Türkiye’de de geçerli olacak. Ayrıca öğrencilerimiz üniversite eğitimine Kanada’da devam edebileceklerdir.  Bu eğitimler sonrasında öğrencilerimiz çift diplomaya sahip olacaklar. Bu sayede öğrencilerimiz hayatlarına rakiplerinin birkaç adım önünde devam edecekler .” şeklinde açıklamalarda bulundu.

’ÖZEL BİLGEM OKULLARI YETKİLİLERİNİ TEBRİK EDİYORUM’

Kanada’da uzun yıllar kaldığını ve Kanada’nın eğitim alanında çok önemli bir başarılara sahip olduğunu ifade eden Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise, “Elazığ’da böyle bir protokolün yapılması çok büyük bir anlam ifade etmektedir. Elazığ hem geçmişte hem de günümüzde edebiyatta ve eğitimde çok ileri gitmiş bir şehirdir. Bugün Kanada Eğitim Bakanlığı ile  eğitim protokolünün imzalanması benim için ayrı bir anlam ifade etmektedir. Çünkü bir dönem işimin gereği olarak çok sık bir şekilde Kanada’ya gidip geldim. Çok uzun süre Kanada’da kaldım. Kanada yaşam tarzıyla ve kültürüyle slowcity denilen bir ülkedir. Kanada’da ki yaşam hareketliliğini çok beğendiğimi ifade etmek istiyorum. Kanada eğitim alanında başarısını ortaya koymuş ülkelerden biridir. Bu vesileyle bu protokolün ülkemize ve ilimize hayırlar getirmesini diliyorum. Ben bu antlaşma dolayısıyla Özel Bilgem Okulları yetkililerini tebrik ediyorum.“ ifadelerini kullandı

 

 

 

21-28 Nisan Ebelik Haftası dolayısıyla Özel Bilgem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sağlık Bölümü öğrencileri, Sağlık Meslek Öğretmenleri Figen Işık’ın öncülüğünde Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan ebelerin haftasını kutladılar.

Adsız

Meslek dersi öğretmeni Figen Işık, geçmişi insanlığın var oluşuna kadar dayanan ebelik mesleğinin önemine değinerek tüm ebelerin ebeler haftasını kutladı. Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli ebeler, ebelik mesleğinin, anne adaylarının hamilelik döneminde gebeliğe hazırlık eğitimlerini gerçekleştirmek, anneliğe hazırlık programlarının uygulanmasında rol oynamak, lohusalık döneminde ise anne ve bebek sağlığını koruyarak bakımını gerçekleştirmek olduğunu ifade ederek, böyle bir haftada hatırlanmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade ettiler. Ardından öğrencilerin kendileri için hazırlattığı pastayı kestiler.

 

 

 

 

BİLGEM OKULLARINDAN KUTLU DOĞUM PROGRAMI

Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in doğum gününü kutlamak amacıyla ülkemizde her yıl 14-20 Nisan tarihleri arasında yapılan Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Özel Bilgem Okulları tarafından, Belediye Kültür Merkezinde bir etkinlik düzenlendi.

Düzenlenen programda ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri tarafından Peygamber Efendimizi konu alan şiirler okundu, ilahiler söylendi. İlkokul öğrencileri tarafından yapılan semazen gösterimi büyük beğeni aldı. Katılımın yoğun olduğu programda konuşan Özel Bilgem Okulları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerinden Nihat Akyol, etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ederken, yaşanan manevi atmosferden dolayı mutlu olduğunu vurguladı.

24 Nisan 2017 Pazartesi
AdsızIMG-20170424-WA0005

IMG-20170424-WA0010

ÖZEL BİLGEM’DEN FARKINDALIK ETKİNLİĞİ

Acil Sağlık Hizmetlerinin tanıtımı ve halkın farkındalığını artırabilmek amacı ile 1-7 Aralık tarihleri arasında kutlanan “112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası” kapsamında Elazığ Özel Bilgem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde bir kutlama programı yapıldı.

07 Aralık 2016 Çarşamba

 Acil Sağlık Hizmetlerinin tanıtımı ve halkın farkındalığını artırabilmek amacı ile 1-7 Aralık tarihleri arasında kutlanan “112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası” kapsamında Elazığ Özel Bilgem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde bir kutlama programı yapıldı. 

İl Ambulans Servisi Başhekimi Doktor Işık AZTEKİN ve beraberindeki ekibin de konuk olarak katıldığı programda, Acil Tıp Teknisyenliği öğrencilerine, acil sağlık hizmetlerinin önemi anlatılarak, 112 ambulansı tanıtıldı.İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr AZTEKİN, 112 Acil Sağlık Hizmetlerinin amacının; hayatı tehdit eden yaralanma ya da hastalık gibi durumlarda ihtiyacı olan vatandaşlarımıza en kısa sürede ulaşmak ve onlara ilk müdahaleyi yaparak, en uygun şekilde tedavilerinin yapılabileceği bir merkeze ulaştırmak olduğunu vurgulayarak, bu amaç doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.Tüm Acil Sağlık Hizmeti çalışanlarının ve Özel Bilgem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Acil Tıp Teknisyenliği Bölümü Öğrencilerinin Acil Sağlık Hizmetleri haftasını kutlayan Dr AZTEKİN programın sonunda Özel Bilgem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmeni Esra Aydemir ve öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

4h1h 2h 3h

 

3 6 5 4 2 1 10 9 8 7

 

 


Leave a Reply