Basında Biz

  • -

Basında Biz

Category : Genel

Bilgem Okulları’ndan Kanada’da eğitim fırsatı!

IMG_3952

 

Elazığ’ın ilk özel eğitim kurumu olan Özel Bilgem Okulları Elazığ ve bölge eğitimi adına bir ilke imza atarak Kanada Eğitim Bakanlığı ile işbirliği anlaşması imzaladı. İmza töreni Elazığ’da bir otelde gerçekleştirilirken törene Kanada Eğitim Bakanlığı yetkilileri Mitch Londry,  Gery Pıtman, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Iseworld Uluslararası Öğrenci Değişim Programı Genel Müdürü Gökyar Karşit, Özel Bilgem Okulları yöneticileri, öğrencileri, velileri ve çok sayıda davetli katıldı.  İmza töreni öncesinde Iseworld Uluslararası Programlar Müdürü Gülten Sevimli tarafından bir seminer verilerek bu anlaşmanın öğrencilere kazandıracakları anlatıldı. Seminer sonrasında ise Kanada eğitim Bakanlığı ile Özel Bilgem Okulları arasında işbirliğini sağlayan anlaşma imzalandı.

‘ÖZEL BİLGEM OKULLARI  BİR İLKE İMZA ATMIŞ BULUNUYOR’

Iseworld Uluslararası Programlar Müdürü Gülten Sevimli, protokole ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Kanada Eğitim Bakanlığı yetkilileriyle birlikte Elazığ’a geldik. Elazığ’da bir ilke imza atan Özel Bilgem Okulları ile öğrenci değişim programını başlatacak imzaları attık. Bu protokol öncesi okulumuzu gezdik. Okulumuzun imkanlarının çok iyi olduğunu gördük. Özel Bilgem Okulları’nın sahip olduğu imkanlar Kanada Eğitim Bakanlığı yetkililerince de çok beğenildi. Atılan bu imzalarla Özel Bilgem Okulları İle Kanda Eğitim Bakanlığı arasında akademik işbirliğini sağlamış olacağız. Bu imzalar sonrasında Özel Bilgem Okulları öğrencileri her yıl Kanada’da belli bir süre eğitim alacaklar. Öğrenciler isterlerse eğitimlerine Kanada’da devam edebilecekler.  Sizin aracılığınızla bu imkânı öğrencilerine kazandıran Özel Bilgem Okulları’na teşekkür ediyorum. Bu antlaşma öğrencilere artı değerler kazandıracak.  Özel Bilgem Okulu öğrencileri Kanada’da alacakları eğitimlerle bir vizyon kazanacaklar. Öğrenciler eğitim hayatlarında fark yaratacaklar.  Kanada’da almış oldukları bu eğitimle öğrenciler uluslar arsı bir diploma almaya hak kazanmış oluyorlar. Özel Bilgem Okulları bu anlaşma ile  Elazığ’da ve bölgede fark yaratmış oluyor. Özel Bilgem Okulları yine bu antlaşma ile Elazığ’da bir ilke imza atmış bulunuyor.” dedi.

 ‘ÖĞRENCİLERİMİZİN VİZYONU GENİŞLEYECEK’

Anlaşmanın öğrencilerine değer katacağını ifade eden Özel Bilgem Okulları Kurum Temsilcisi Oya Düşmez ise, “Kanada Eğitim Bakanlığı ile yapmış olduğumuz bu anlaşma hem okulumuz hem de ilimiz açısından büyük önem arz etmektedir. Kanada hem pissa sınavlarında hem üniversite sınavlarında hem de üniversite kalitesi olarak çok önde olan bir ülkedir. Bunun yanı sıra Kanada öğrencilerimizi gönül rahatlığıyla teslim edebileceğimiz bir ülkedir. Öğrencilerimiz bu programa katılarak en önemli engellerden biri olan dil engelini aşmış olacaklardır. Bunun yanı sıra vizyonları genişleyecektir. Unutmayalım ki hangi mesleği yaparsak yapalım eğer en iyisi olmak istiyorsak geniş bir vizyona sahip olmamız gerekmektedir. Bu vizyon genişliği farklı kültürlerle iletişimde bulunularak kazanılır. Yapacağımız bu anlaşma ile öğrencilerimiz hem Kanada’yı tanıyacaklar hem de dillerini geliştirecek bir fırsatı yakalamış olacaklardır. Almış oldukları eğitimler sonrasında alacaklar notlar Türkiye’de de geçerli olacak. Ayrıca öğrencilerimiz üniversite eğitimine Kanada’da devam edebileceklerdir.  Bu eğitimler sonrasında öğrencilerimiz çift diplomaya sahip olacaklar. Bu sayede öğrencilerimiz hayatlarına rakiplerinin birkaç adım önünde devam edecekler .” şeklinde açıklamalarda bulundu.

’ÖZEL BİLGEM OKULLARI YETKİLİLERİNİ TEBRİK EDİYORUM’

Kanada’da uzun yıllar kaldığını ve Kanada’nın eğitim alanında çok önemli bir başarılara sahip olduğunu ifade eden Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise, “Elazığ’da böyle bir protokolün yapılması çok büyük bir anlam ifade etmektedir. Elazığ hem geçmişte hem de günümüzde edebiyatta ve eğitimde çok ileri gitmiş bir şehirdir. Bugün Kanada Eğitim Bakanlığı ile  eğitim protokolünün imzalanması benim için ayrı bir anlam ifade etmektedir. Çünkü bir dönem işimin gereği olarak çok sık bir şekilde Kanada’ya gidip geldim. Çok uzun süre Kanada’da kaldım. Kanada yaşam tarzıyla ve kültürüyle slowcity denilen bir ülkedir. Kanada’da ki yaşam hareketliliğini çok beğendiğimi ifade etmek istiyorum. Kanada eğitim alanında başarısını ortaya koymuş ülkelerden biridir. Bu vesileyle bu protokolün ülkemize ve ilimize hayırlar getirmesini diliyorum. Ben bu antlaşma dolayısıyla Özel Bilgem Okulları yetkililerini tebrik ediyorum.“ ifadelerini kullandı