Sağlık Meslek Lisesi Öğrencilerimizden Alçı Uygulaması

  • 0

Sağlık Meslek Lisesi Öğrencilerimizden Alçı Uygulaması

Category : Genel , Sınav Tarihleri

Özel Bilgem Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerimiz geçtiğimiz günlerde alçı yapımı uygulaması yaptılar. Okul Müdürümüz Hakan KUZU’da öğrencilerimize destek olmak amacıyla uygulamaya katıldı.

Bilindiği üzere okulumuz bünyesinde bulunan Sağlık Meslek Lisesi’nde dört hemşirelik iki Acil Tıp Teknisyenliği sınıfları bulunmaktadır. Bu sınıflardan 11. Sınıf öğrencilerimiz haftanın belirli günleri ilimiz hastanelerinde staj yapmakta ve 10. Sınıf öğrencileri de okulumuz laboratuvarlarında uygulamalı eğitime tabi tutulmaktadır.

Okulumuz 10. Sınıf Hemşirelik bölümü öğrencilerimizin yapmış olduğu uygulamalardan birini sizlerle paylaşmak istedik. Öğrencilerimiz okulumuz Meslek Dersleri Öğretmenleri Fatma UÇAR, Mehmet Dursun TUNCER ve Emine ERDOĞAN rehberliğinde birbirleri üzerinde alçıya alma – sargı uygulaması yaptılar. Uygulamaya destek olmak için de Okul Müdürümüz Sayın Hakan KUZU burnunu alçıya aldırdı.

Özel Bilgem Okulları olarak en iyi öğrenme teknikleriyle öğrencilerimizi hayata hazırlamayı temel ilke edindik. Bu uygulamada da yaparak – yaşayarak öğrenme yöntemiyle öğrencilerimizde bilginin kalıcılığını sağlamak hedeflenmiştir.

[iframe id=”http://www.flickr.com/slideShow/index.gne?user_id=129347430@N06&set_id=72157651750178009″ align=”center” mode=”lazyload” autoplay=”yes” maxwidth=”800″]


Leave a Reply